HAS PAZARSKI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
HAS PAZARSKI FORUM

ZA ONE KOJI VOLE OVAJ SEHER
 
HomeHome  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 "RIJASET"

Go down 
+6
emelida
rime
hunter
demco
insajder javlja :D
Algenius
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
demco




Posts : 55
Join date : 2009-02-13

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySat Feb 14, 2009 2:44 pm

Ljudi, kad sam reko "renoviranje" nisam mislio ozbiljno...
Svi znaju da je glavni cilj bio preotimanje dzamije Hasibu Suljovicu i dzematu koji ga podrzava!
Back to top Go down
hunter




Posts : 10
Join date : 2009-02-10

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: jadni hodza   "RIJASET" - Page 2 EmptySat Feb 14, 2009 2:50 pm

Eh jadan ti je to hodza kad mozes cijelu dzamiju da mu otmes,zar ne?
Znamo mi na sta mislis al ne mislis bas dobro al nema veze,bice bolje
Al tome hodzi sto je bio u Altun-Alem ne smiju vise dat ijednu dzamiju vidis baksuz da ne umije da je cuva more bit mu je opet otmu lol!
Back to top Go down
rime




Posts : 44
Join date : 2009-02-14

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySat Feb 14, 2009 3:06 pm

Da li postoji forumna koji ti nece izbrisati post(a da ti to ni ne znas) i gde te nece banovati zato sto govoris istinu i zato sto ta istina odnosno ti postovi vredjaju clanove foruma,i da zbog toga dobijes ban,forum na koji ce i jedna i druga i treca strana moci da iznesu svoje argumente,videcemo...
Back to top Go down
Algenius
Admin
Algenius


Posts : 123
Join date : 2009-02-08

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: rimetu   "RIJASET" - Page 2 EmptySat Feb 14, 2009 3:22 pm

Ovaj forum nije od tih...Imas pravo na misljenje..
Back to top Go down
https://pazarski.forumotion.com
rime




Posts : 44
Join date : 2009-02-14

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySat Feb 14, 2009 3:25 pm

Imam pravo a da li ce to moje misljenje biti uklonjeno sa foruma,jer vidim da su se neki clanovi zalili da ste poceli da brisete postove koji se vama ne svidzaju a ne krse statut foruma
Back to top Go down
Algenius
Admin
Algenius


Posts : 123
Join date : 2009-02-08

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySat Feb 14, 2009 3:28 pm

vidjeces i sam rime..naravno da se nece obrisati nikakvi postovi
Back to top Go down
https://pazarski.forumotion.com
demco




Posts : 55
Join date : 2009-02-13

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySat Feb 14, 2009 3:33 pm

Meni nisu obrisali postove, jos uvijek...
Hunteru, dobro znas kako je izvrsen upad u Altun alem- mijenjanjem brava. Onda je tu usla cijela naoruzana armija "restauratora". I kakvi su to vjernici koji otimaju dzamije?
Back to top Go down
rime




Posts : 44
Join date : 2009-02-14

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySat Feb 14, 2009 3:36 pm

Bruka je da dzamija bude zatvorena,zarad nekih politickih ciljeva,dzamije treba da budu uvek otvorene za sve,to su Allahove dz.s. kuce,i one nisu nicije privatno vlasnistvo niti Muamera Zukorlica niti Adema Zilkica
Back to top Go down
hunter




Posts : 10
Join date : 2009-02-10

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: replika   "RIJASET" - Page 2 EmptySat Feb 14, 2009 3:43 pm

Sramota je mnogo toga sto radimo Rime,sve ovo potice iz politicke kuhinje,njima treba zabranit da pridju IZ-i! Velika greska Hasiba ef.je bila sto je usao u politicke vode,4 mandata je bio u grad.skupstini kao odbornik Sda,al bilo na cijoj listi da je bio to veze imala nije...
Back to top Go down
rime




Posts : 44
Join date : 2009-02-14

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySat Feb 14, 2009 3:50 pm

I jedan i druga islamska zajednica su politicke IZuS nju podrzava Rasim Ljaic,dok je drugu osnovala i finansirala bivsa vlast na celu sa Sulejmanom Ugljaninom i nju cine vecinom clanovi stranke SDA,dosta nam je sto je narod bio podeljen politicki na dve strane nego su sada podelili narod i verski,a svi cemo mi odgovarati za svoja dela
Back to top Go down
demco




Posts : 55
Join date : 2009-02-13

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySun Feb 15, 2009 6:10 am

IZuS nju podrzava Rasim Ljaic
Rasim je podrzava zato sto je Zukorlic proiv Sulja. Jeli, zajedno smo jaci
Back to top Go down
rime




Posts : 44
Join date : 2009-02-14

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySun Feb 15, 2009 6:24 am

A Sulejman Ugljanin je osnovao IZS zbog toga sto ga Muamer Zukorlic nije podrzavao,i tako podelio narod,i doveo do ovoga sto se desava u nasim dzamija,dzematima,gradu,drzavi
Back to top Go down
Algenius
Admin
Algenius


Posts : 123
Join date : 2009-02-08

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySun Feb 15, 2009 6:58 am

Stvar je u tome da je Adem Zilkic trebo slijedit primjer poslanika srpskog parlamenta Pa jel se ikad desilo da nekome od srba padne na pamet da osnuje vlastiti parlamnet nego sve nesuglasice resavaju unutar parlamenta,biju se,pljuju,optuzuju,sta sve ne ali ne potezu osnivanje paralelnog parlamenta,a ovi nasi posegli za osnivanjem nove "islamske zajednice,iliti rijaseta,sta vec i time izazvali razdor medju muslimanima!Trebali su da su bili muskarci napravit opoziciju i borit se za svoje interese,sta se boje ljudi nije mi jasno?
Back to top Go down
https://pazarski.forumotion.com
emelida




Posts : 25
Join date : 2009-02-14

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySun Feb 15, 2009 8:36 am

Zatvorena je dzamija GAZI SINAN-BEG kod parka da ne pitam za Altun alem.Temelji dzamije kod pumpe Kvele postala deponija.Otvaranje klanjackog mesta PEKARA u muru.Koriscenje mimbere za promociju politicke partije.
ZAR SVE TO NE MIRISE NA ONO STO SE DANAS DESAVA.


Last edited by emelida on Sun Feb 15, 2009 9:18 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
rime




Posts : 44
Join date : 2009-02-14

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySun Feb 15, 2009 9:04 am

Nisu dozvoli dzematu Hajrudin dzamije kod parka da otvore dzamiju,vec su poslali svoje obezbedzenje i policiju,a dzamija je sad mesto gde se okuplaju narkomani,to je bruka
Back to top Go down
IslamBoY




Posts : 9
Join date : 2009-02-15

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySun Feb 15, 2009 9:22 am

Kako da otvore dzamiju kad nije renovirana,nemoj te pricat navijacki,nego budite iskreni,sta muftija ima od toga sto hajrudin dzamija nije otvorena,koja ste sad lazu izmislili?Nasa Islamska Zajednica je uradilia vise za narod,nego sve Islamske Zajednice na Balkanu zajedno,aman ljudi kako ste nezahvalni,pa setite se vi stariji kakva je ona bila pre 20 godina i sta je predstavljala,kako su se ljudi ophodili prema hodzama,terali cirkus sa njima,izmisljali viceve o njima.Pa ljudi ko svaka institucija sto ima svoje probleme,tako i islamska zajednica,jedino sto su njen svaki problem uvelicava sto puta i mora da se nadje uvek na kritiku..I sluzbenici islamske zajednice,njih nekoliko,umesto da pomognu tim problemima,adem lopov setio se na ideju da formira kriminalno-tajkunsku organizaciju tzv.rijaset da njome jos vise nanese problema islamskoj zajednici i da izazove podelu kod muslimana,iako je Suljo rekao da narod moze da ima dosta islamskih zajednica,da su to ko fudbalski klubovi,a vernici ko navijaci,ja se ne slazem sa tim,mislim da mi treba da imamo jednu islamsku zajednicu i da u oviru nje resavamo problem.I nije se muftija mesao u Suljovu politiku,on nije osnovo jos jednu opstinu,nego se Suljo umeso u islamsku zajednicu i formiro jos jednu,paralelnu,sejtansku,razdornu organizaciju i to samo sa jednim ciljem,da svadja narod.


Last edited by IslamBoY on Sun Feb 15, 2009 9:56 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
rime




Posts : 44
Join date : 2009-02-14

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySun Feb 15, 2009 9:35 am

IslamBoY wrote:
Kako da otvore dzamiju kad nije renovirana,nemoj te pricat navijacki,nego budite iskreni,sta muftija ima od toga sto hajrudin dzamija nije otvorena,koja ste sad lazu izmislili?Nasa Islamska Zajednica je uradilia vise za narod,nego sve Islamske Zajednice na Balkanu zajedno,aman ljudi kako ste nezahvalni,pa setite se vi stariji kakva je ona bila pre 20 godina i sta je predstavljala,kako su se ljudi ophodili prema hodzama,terali cirkus sa njima,izmisljali viceve o njima.Pa ljudi ko svaka institucija sto ima svoje probleme,tako i islamska zajednica,jedino sto su njen svaki problem uvelicava sto puta i mora da se nadje uvek na kritiku..I sluzbenici islamske zajednice,njih nekoliko,umesto da pomognu tim problemima,adem lopov setio se na ideju da formira kriminalno-tajkunsku organizaciju tzv.rijaset da njome jos vise nanese problema islamskoj zajednici i da izazove podelu kod muslimana,iako je Suljo rekao da narod moze da ima dosta islamskih zajednica,da su to ko fudbalski klubovi,a vernici ko navijaci,ja se ne slazem sa tim,mislim da mi treba da imamo jednu islamsku zajednicu i da u oviru nje resavamo problem.I nije se muftija mesao u Suljovu politiku,on nije osnovo jos jednu opstinu,nego se Suljo mesto u islamsku zajednicu i formiro jos jednu,paralelnu,sejtansku,razdornu organizaciju i to samo sa jednim ciljem,da svadja narod.
Ne pricamo navijacki,postavljamo pitanje zasto nije dozvoljeno otvaraje Hajrudin dzamijekoju je dzemat hteo da renovira jer IZuS to jos uvek nije uradila, vec je poslato obezbedzanje IZuS,kako bi sprecila nasilan ulazak dzematlija,mozda zbog toga sto su ti ljudi bili clanovi rijaseta i zato sto su hteli da protmu dzamiju,a svi mi dobro znamo da dzamije nisu i nemogu biti u nicijem vlasnistvu,vec da su to Bozije kuce
Back to top Go down
Algenius
Admin
Algenius


Posts : 123
Join date : 2009-02-08

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySun Feb 15, 2009 10:10 am

Rime, da te ispravim,dzamija kod gradskog parka se zove Gazi Sinan-beg a ne Hajrudin ili Bajramli dzamija koja se nalazi na Paricama, pomijeso si imena, a sto se tice dzamije kod gradskog parka zatvorena je jer je prema procjeni Zavoda za zastitu spomenika u jako losem stanju,do te mjere da postoji opasnost od urusavanja,znas i sama za sta je ona sluzila poslije drugog svjetskog rata, u njoj su cuvali zito,sluzila im je kao neka vrsta ambara ako tako mogu rec,cak su i zivotinje,konji tacnije ostavljani u njoj.
To je doprinijelo da je zahvatli memla,da se ,naravno gdje postoji zito tu su i zivotinje tipa miseva, i jos stosta.Osnivanjem nase medrese Gazi Isa-beg 1990 i Mesihata ZI 1993. godine, ona je ozivjela i koliko je to moglo dovedena u red.Ucenici medrese su klanjali namaze u njoj,drzali hutbe.Znas li koliko je dzematlija brojala do tAad?
3-icu dzematlija i imama.To moze potvrdit i tadasnji imam ove dzamije
Back to top Go down
https://pazarski.forumotion.com
IslamBoY




Posts : 9
Join date : 2009-02-15

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySun Feb 15, 2009 10:12 am

Da su hteli da je renoviraju,sigurno bi im bilo dozvoljeno.Pa nije Muftija budala,da trazi pare,da se muci,da organizuje sedzade za renoviranje dzamije,a ovamo neko nudi pare za renoviranje bez razmisljanja,nego se radilo o necem drugom,bio je to cist pokusaj preotimanja dzamije od strane zlocinasko-kriminalne organizacije i naravno da su poslali obezbedjenje,da se zastiti dzamiju od dusmana.


Last edited by IslamBoY on Sun Feb 15, 2009 10:31 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Algenius
Admin
Algenius


Posts : 123
Join date : 2009-02-08

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySun Feb 15, 2009 10:16 am

Halali brate, dzamija kod zenske medrese se zove Hurem ili Bor dzamija
Hajrudin ili Paricka dzamija je na uglu ulica Sarajevske i R.Burdzovica
Back to top Go down
https://pazarski.forumotion.com
IslamBoY




Posts : 9
Join date : 2009-02-15

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySun Feb 15, 2009 10:21 am

U pravu si brate,moja greska.Halali ti.
Back to top Go down
Algenius
Admin
Algenius


Posts : 123
Join date : 2009-02-08

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySun Feb 15, 2009 11:08 am

Halalosum Islamboy,jako mi je drago da si clan naseg foruma brate
Zelim da nas je sto vise....
Back to top Go down
https://pazarski.forumotion.com
demco




Posts : 55
Join date : 2009-02-13

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 EmptySun Feb 15, 2009 1:30 pm

Pa da su htjeli da uzurpiraju Sinan-begovu dzamiju kod parka ne bi se cuo ezan s te dzamije i ne bi se vidjelo upaljeno svjetlo iz unutrasnjosti dzamije! Ljudi nisu cak ni katanac stavili, a ovaj prica da su to uzurpatori i dusmani!
Stvar je u tome da NEKIMA smeta ucenje Kur`ana i ezana u dzamiji, a ne smeta im da se narkomani drogiraju u istoj!
Back to top Go down
ahmed_yasin




Posts : 3
Join date : 2009-02-15

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: za cica talicnog toma   "RIJASET" - Page 2 EmptySun Feb 15, 2009 2:10 pm

Poseljami cica i te ljute muslimane od Faceta s Jalije
Sto nije dao parama nego hoce da pogine pod rusevinama ko sehid?
Back to top Go down
ahmed_yasin




Posts : 3
Join date : 2009-02-15

"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: demcu   "RIJASET" - Page 2 EmptySun Feb 15, 2009 2:16 pm

Selam demco,ti ljudi sto su upali tamo stvarno su bili naoruzani
do zuba,ja sam bio jedan od njih,najjace oruzje su nam bili
jarcevi i kofe s polikolorom, ja sam nosio tu najvisu od 25l
a merdevine su bile teska artiljerija,vise komada
Teskom artiljerijom smo to zauzeli cheers
Back to top Go down
Sponsored content





"RIJASET" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: "RIJASET"   "RIJASET" - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
"RIJASET"
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» SANDŽAČKA POLITIČKA SCENA

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
HAS PAZARSKI FORUM :: AKTUELNOSTI-
Jump to: